Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

Czujesz się przykuty do swojego krzesła przy biurku? Choć wiele miejsc pracy wymaga całodziennego korzystania z komputera, nie jesteś w tym osamotniony. Aby zrekompensować sobie siedzący tryb pracy, po pracy możesz zacząć chodzić na siłownię lub na matę do jogi. Choć biurko stojące nie jest alternatywą dla ćwiczeń, wyobraź sobie, że pod koniec dnia pracy nie czujesz się sztywno z powodu całodziennego siedzenia. W tym właśnie miejscu pojawia się biurko stojące.

Ergonomiczne biurka regulowane – korzyści dla zdrowia

Od pomocy w zwiększeniu wydajności pracy i poprawie kultury biurowej do zapewnienia rzeczywistych korzyści fizycznych, takich jak zwiększenie przepływu krwi, jak również promowanie zdrowia kości i stawów, korzyści z biurka stojącego użytkownicy czerpią może zrobić świat różnicy w swoim życiu.

Po pierwsze – czym dokładnie jest biurko stojące? Mówiąc najprościej, jest to regulowane biurko, które umożliwia siedzenie lub stanie podczas dnia pracy. To idzie przez wiele nazw – stojące biurko, regulowane biurko, stojący pulpit komputerowy, stojące biurko elektryczne, stojąco – siedzące biurko, elektryczne biurko stojące, biurko stacji roboczej.

Dlaczego właśnie elektryczne biurka stojące?

Elektryczne biurka stojące mają niewiarygodną przewagę nad ręcznie regulowanymi stacjami roboczymi sit-stand, jeśli chodzi o wygodę, szybkość i wydajność. Chociaż droższe, są one preferowanym rodzajem biurka stojącego ze względu na ich niewątpliwą łatwość użytkowania. Różne wersje biurek z regulacją wysokości mają szeroki wachlarz niesamowitych możliwości i akcesoriów. Są one dostępne w różnych tkaninach i wzorach, w tym wytrzymałej stali i drewna odzyskanego.

Czy biurka stojące są dobre dla Ciebie?

Zdecydowanie tak! Naprzemienne siedzenie i stanie przy stanowisku pracy jest korzystne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe dla kości, mięśni, serca i ogólnego stanu zdrowia. Prosta czynność polegająca na częstszym wstawaniu i ograniczeniu godzin spędzonych w pozycji siedzącej / zgarbionej na krześle przy biurku zmieni Twoje życie na lepsze.

Ludzie, którzy pracują w domu mogą również korzystać z zalet stojącego biurka. Kiedy pracujesz w domu, pokusa, aby pozostać w piżamie i pracować w siedzącym środowisku przez cały dzień jest silna. Ruch jest jednak bardzo ważny dla każdego, dlatego biurko stojące może być doskonałym dodatkiem do każdej konfiguracji pracy w domu. Opcja biurka stojącego pozwala pracownikom domowym i biurowym ograniczyć zagrożenia dla zdrowia wynikające z nadmiernego siedzącego trybu pracy.

Autor

  • Trener i konsultant biznesowy. Pomaga klientom w gromadzeniu oszczędności i udanych inwestycjach. Po pracy strzela z łuku tradycyjnego.

2 komentarze

  • pascal pisze:

    Dla osób spędzających czas przed komputerem najlepszym wyborem będą elektrycznie regulowane biurka. Także nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu i lepiej zainwestować w biuro z elektryczną regulacją wysokości.

  • uran pisze:

    Z zawodu jestem elektronikiem i nie wyrażam sobie pracy bez elektrycznie regulowanego biurka. Po latach spędzonych nad tradycyjnym biurkiem zaczął bolec mnie kręgosłup. Wybawieniem okazało się być biurko z elektryczną regulacją wysokości.

Możliwość komentowania została wyłączona.